Volvo V50 | S40 1.6D | 1.8 | 1.8F | 2.0 | 2.0F | D2 M – Lowering Springs – Front 30mm – Rear 30mm
Quantity
Description
A set of Front 30mm, Rear 30mm Direnza Lowering Springs for the Volvo V50 | S40 1.6D | 1.8 | 1.8F | 2.0 | 2.0F | D2 M is one of the easiest ways to significantly improve the looks and handling characteristics of your car. A simple, but hugely effective modification.
Compatible With
VOLVO V50/S40 1.6D/1.8/1.8F/2.0/2.0F/D2 – M – 2004 to 07/2012
Description
Additional information
Weight 18 kg
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Volvo V50 | S40 1.6D | 1.8 | 1.8F | 2.0 | 2.0F | D2 M – Lowering Springs – Front 30mm – Rear 30mm”
Have a question about this product?
Call us on 0844 448 2002
Our lines are open from Monday to Friday: 9am – 5pm
Or get in touch by email: sales@direnza.co.uk
Additional information
Weight 18 kg
Reviews
There are no reviews yet.
Call us on 0844 448 2002
Direnzaâ„¢ Performance
Multi-Vane Technology